Güle güle akşam…

26 Ağustos 2013

Hoşgeldin akşam… Gece de yoldadır, gelir ardından hemen.  Biliyor musun akşam sen de tıpkı günün diğer vakitleri gibi hoş bir vakitsin. Yemek vaktisin, işten eve gelme vaktisin, günün yorgunluğunun çıktığı vakitsin, buluşma vaktisin, bazen hüzün  bazen de kutlama vaktisin.

 İşin aslına bakarsan sevgili akşam, sen de diğer vakitler gibisin aslında; o anda ne istersek onu yapma vaktisin.

Senden hemen önceki kardeşin akşam üzerinin de etkisiyle  daha da bir güzel oluyorsun , güneşin sana yolladığı ışıklarla birleşince caziben  en az bir kaç kat daha da artıyor. Hele bir de Şeytan Sofrası’nda olursam değmeyin keyfime.

Şeytan Sofrası, herhalde yeryüzü üzerinde Güneş’in bizleri selamlayıp, sahneyi Ay’a bıraktığı en güzel yerlerden biridir,  hatta belki de en güzeli. Eğer henüz Şeytan Sofrasında karşılayamadıysanız akşamı,  burulabilir size hem akşam hem de en yakını olan akşam üzeri size.  En iyisi,  ne yapıp edin gelin bir akşamüzeri buraya, yapın gönlünü hem akşamın hem de akşam üzerininin. Mahzun bırakmayın onları çünkü siz onları mutlu ettiğinizde, gecenin de size güzel bir süprizi olacaktır.

Hani Güneş’in sahneyi Ay’a bırakışı en güzel burada oluyor ya, Ay da burada yanına en güzel yıldızları alıp sahneye  çıkıyor ! İşte, gecenin süprizi 🙂  Bu konuda, gecenin Ay ve yıldızlarla anlaşması var. Maksat hem teşekkür etmek bize hem de gönüllerimiz hoş olsun, değsin o kadar yollardan gelip kaldığımıza. Hiç çıkmasın aklımızdan  ne gecesi, ne gündüzü buraların…

 Bir koca halamız vardı.  Rahmetli dedemin kuzeniydi, diğer yarısı da İzmirliydi. Bize derdi ki; “ İstanbul’da yıldız görmüyoruz biz. İzmir’dedir en güzel yıldızlar, geceleri gökyüzü muhteşemdir İzmir’de.”

Haklıydı. İzmir’deki olmasa da Ayvalık’taki gökyüzünün gece şölenini biliyorum. Ay ve yıldızlar…Her yerden görünen ay, her yerden görünen yıldızlar ama burada sıradan değiller, bir farklılık var onlarda.

Farklılığı bulmak bize kalmış, nasıl  farklı olduklarını. Bakınca bize neler hissettirdiklerini.

Burası Ayvalık, burası Cunda. Allah, buralarda her zamankinden daha cömert davranmış, doğanın her halinin en güzelini sunmuş, değerlendirmesi bize ait.  

Ne yapıp edin, niyetlenin, bir gün mutlaka Şeytan Sofrası’nda akşama hoşgeldin deyip, gecenin süprizini bekleyin ve isterseniz de neler hissettiğinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın benimle.   Ha, bir de bir imkanınız daha olursa, “ Mehtap Turu” da yapın 🙂  Var tabii,  “ Mehtap Turu”nun da hikayesi 🙂 !

Güle güle akşam, hoşgeldin gece !

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.