Hava sıcaksa ders dışarda, röportaj da merdivenlere oturularak yapılır…

Ayvalik’ta hava sıcaksa ve öğrenciler de ders yapmak istiyorlarsa, ne yapılır? Ya da ders nasıl ve nerede yapılır? Tabii ki sokakta yapılır! Sınıfın sınırını karşı evin duvari çizer ve tavanını da yapraklar olusturur. Size de, sokağın köşesini döndüğünüzde bu görüntüyü görmek ve konuyu bilmeseniz da aralarına katılmak düşer! 

Değerli hocamız çini sanatçısı Mehmet Karaaslan ve öğrencileri Ülkühan Hanim, Gülin Hanim, Ozlem Hanim ile Yavuz Bey ve Zafer Bey’den oluşan neşeli, sıcak ve canayakın bir sınıf bu sınıf. Öğlen sıcağına aldırmadan keyifle ve neşeyle ders yapıyorlardı. 

İşte, Ayvalığım güzel yanlarından biri daha! Sokakta ders yapma özgürlügü ve rahatliğı! İyot kokusu,temiz hava ve bol hem de çok bol öğlen güneşinde ders yapabilir, yeni projeler üzerinde çalışabilir  ya da   akşam güneşinde merdivenlere oturup röportaj yapabilirsiniz… Üstelik aklınızdaki soruları sormadan cevaplarini alarak…

Ayvalığım – dikkatinizi çekerim benim Ayvalığım ! – güzeldir, deniz kenarındadir, güzeldir. Son yıllarda nemli ve sıcak olsa da yine de  rüzgarlıdır, güzeldir. Sokakları özgürdür, güzeldir. Sokaklari özgür olduğu için özgürce gezer dolaşır, yer içer hatta ders ya da röportaj yaparsınız. Hayatınız Ayvalığımın sokaklarında geçebilebilir, duygularınızı, sırlarınızı rahatlıkla paylaşabilirsiniz bu sokaklarla… Gönül dostudur onlar. Sokaklarında yürürken birden sizi alıp ummadığınız yerlere götürürler, sonra oradan da alıp başka bir yere götürürler…

Anlayacaginiz Ayvalığımın sokaklari sadece sokak değildir, evinizin, bahçenizin, devamı gibidir. O yüzden hayatınızda da önemli bir yere sahip olurlar. 

OZM, 09 Ağustos 2016 

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.