Güzel sokaklar, naif insanlar ve güzel planlar

IMG_5438

Bazı şehirlerin içinden sanat geçer, şehrin yapısıdır bu ve bazen de bazı şehirlerin bazı sokaklarının içinden sanat geçer, bazen de o sokaklardaki binaların içinden sanat geçer çünkü o binalarda yaşayanlar naif, sanatçı ruhlu insanlardır ve hatta sanatçıdırlar. İşte çok değil bir kaç yıl önce de Ayvalık sokaklarında böyle bir yer açıldı. Konak Nazımaki. İçinde piyanosu olan bir  butik otel ve kafe ve piyano dekor değil. Sahibesi değerli Emine Sibel Atakır Hanım. Güzle gözlü, güzel bakışlı, tatlı bir ses tonuyla sakin sakin konuşan ve siz konuşurken de gözünüzün içine bakarak sizi dinleyen bir hanım. Severim Konak Nazımaki’yi. Emine Sibel Hanım’ın oğlu Erden Can Bey de sanatçıdır, ahşapla arası iyidir.

Bu akşamüzeri de soluğu Konak Nazımaki’de almıştım ve birden orada oturan beyefendiye kahve içmek istediğimi söyledim. Sonradan gazeteci ve televizyoncu olduğunu öğrendiğim Daca Bey’le böylece tanışmış oldum. Kendisi gayet kibar bir şekilde kahvenin olduğunu söyleyip, Emine Hanım’ı bulmaya gitti. Emine Hanım geldi siparişimi aldı ve jetonum yavaş yavaş düşmeye başladı. Kafede ilk gördüğüm kişiye kahve sormuştum! Kafan nerede Oya? Derken Daca Bey, beni daha önce de gördüğünü söyledi. E, tabii kendisi televizyoncu ve gazeteci olduğu için görsel hafızası çok iyi. Bir İstanbul ve Ege turundan sonra, kışın yine Nazımaki’de karşılaştığımızı fark ettik daha doğrusu kışın da orada olduğumu neden sonra söyledim. Bunu konuşmanın  başında akıl edip söylesem daha iyi olacaktı aslında ama gelin görün ki benim zihin geç açılıyor!

Yine Daca Bey’e dönüyorum. Daca Bey, bu aralar hem Cunda Life Dergisi’ nin editörlüğünü yapıyor hem de yakında uydudan yayına başlayacak olan Ayvalık TV’yi kuruyor. Ayvalık TV şimdilik internet üzerinden yayın yapıyor. Hazırladığı programları merak ettim. Ayvalık TV’ye yaklaşımı, çıkış noktası ve planları çok güzel. İnşallah her şey istediği ve planladığı gibi olur da bizler de Ayvalık TV’yi keyifle izleriz.

Bu akşamüzeri Ayvalığın güzel bir sokağında naif insanların olduğu bir mekana gittiğim  için şanslıyım.Güzel bir sohbet eşliğinde güzel bir kahve içtim, Emine Hanım yanında çok güzel bir dilim kek ikram etti. Emine Hanım’a ve Daca Bey’e teşekkür ederim.

OZM, 6 Ekim 2017.

 

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.