Öğretmenim – 2

Öğretmenlerden yana şansım sadece Feriha öğretmenle kalmadı. Çok şükür öğretmenlerim hep iyi oldu hatta en iyisi oldular.

Mesleğimi seçmemi sağladılar. Onlar da kendi mesleklerini seviyorlardi.  Öğretmenlerim benim. Bugün  bile İngilizce Öğretmenim ( Teacher)  Füsun Ersoy’a telefon edip de ” Ama Teacher” diyebiliyorsam, resim öğretmenim Günel Ayvacı’dan yardım isteyebiliyorsam ne mutlu bana!

Yabancı bir dili konuşmak için doğru yolun kendi dilini iyi konuşmaktan geçtiğini bana öğreten Türkçe öğretmenim Vicdan Hanım olmuştur. Yazılılarda bile hem yazılı olup hem de kendisiyle sohbet ederken aslında pek çok kişiye nasip olmayan bir hoşgörü ve rahatlık ortamını bize sunmuştur. Yeri geldiğinde derslerinde pekiştirme sıfatlarını atlatıyorduk ama kendimizi ifade etmeyi hiç atlamiyorduk.

Hayatıma giren tüm öğretmenlerim hayatıma dokundular. Hepsine teşekkür ederim. Bazılarıyla daha yakınlaştım. Okuldan sonrada görüştüm, görüşüyorum da. Onlarlayken hala öğrenciyim.

Öğretmen olan tanıdıklarım, arkadaşlarım var. Başöğretmenim var ve bir de herşeyin başı olan bir Öğretmenim var.

Ayrıca Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hocası, Badi Ekrem’i, Külyutmaz Tarih öğretmeni, diğer öğretmenleri  ve tabii bir de müfettişi var.

Müşerref Düzenli öğretmenim, Feriha Altan öğretmenim, rahmetli Fatma Vicdan Başol öğretmenim, Günel Ayvacı öğretmenim, Teacherım Füsun Ersoy iyi ki varsınız.

Gönül Kayaalp Ürküt iyi ki seni tanımışım. Nesluhan Sabuncu ve Birnur Aktürk Boz iyi ki sınıf arkadaşlariyiz! Binnur Solagay iyi ki akrabayiz. Duygu İşpınar Akçaoğlu ve Hülya Ayşe Acet  Güngör iyi ki sizleri de tanımışım. Hediye Tuğanlı ve Neşe Urak iyi ki varsınız. Mafalda Prof, grazie millie!

Ayvalik’ta yaşayan emekli öğretmen ve çini sanatçısı Mehmet Karaaslan ve atölyedeki öğrencilerinden yine emekli öğretmen Hamiyet Saltık, Ayşın Özen,  kiizzzzz Keriman Şengül ve yeğenim Efe Mert’in sevgili Mihriban Özkan öğretmeni iyi ki varsınız!

Unuttuklarim varsa af ola!

Eğitimin her kademesinde çalışmış, çalışan, öğretmeyi seven ve kendisi de öğrenmekten zevk alan, hayatlarımızda ayrı bir yeri olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun! Dertleri eksik, mutlulukları daim olsun.

21 Kasım 2014, OZM

 

2 comments

  1. Ne güzel hatırlanmak, akıllarda kalmak ve hatrı sayılır olmak. Eminim öğretmenleriniz bu vefalı öğrenciye sahip oldukları için çok mutlu hissediyorlardır.
    Çok teşekkür ederim.

    Liked by 1 kişi

    • Cok tesekkur ederim Aysin Hanim. Ogrtemenlerime sormak lazim 🙂 Takip ettigim kadariyla son derece pozitif ve ogrencilernizle cok ilgili bir ogretmensiniz. 🙂

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.