Gördüğünü gördüm

Istanbul’da hava soğuğunda aklima ilk gelenlerden bir tanesi de Ayvalik’ta olmak. Deniz kenarinda oturup denizi seyre dalmak, bir şeyler içmek, bir arkadaşınla sohbet etmek hatta sohbeti telefona taşımak…

Bundan iki yıl önce Hasat Günleri için çok sevdiğim arkadaşım Ebruyla Ayvalığa gitmiştik. Kasım başı olmasına rağmen hava güzeldi. Gece, Ebruyla dışarı çıkıp Babu Bar’a gittik. Babu Bar merkezde, küçük, güzel sıcak ve karakteri olan bir bar ama isterseniz sıcak çikolata bile içebilirsiniz. Sahibi nevi şahsına münhasır Babu Bülent Bey’dir.  Her zaman güzel şarkılar çalar. İçerde Ebru’yla ben,dışarıda da orta yaşlı bir altı yedi kişilik bir grup vardı. Birden içlerinden bir çift dans etmeye başladı. Danstan sonra da masalarina pasta geldi. İçlerinden bir kişinin doğum günüymüş. O çift dans ederken bir şarkının çalıp çalmadığını hatırlamıyorum ama sokakta rahatça dans edip eğlenen bu çifti seyretmek hem benim hem de Ebru’nun çok hoşuna gitmisti. Hatta Ebru o anda, Facebook’a bulunduğumuz yeri isaretleyip “gördüm” diye yazınca, ben de “gördüğünü gördüm” diye yazdıktan sonra Ebru da “gördüğümü  gördüğünü gördüm” diye cevap yazdi. Cümleler bu şekilde devam ederken  ikimizin de  gülmekten gözümüzden yaşlar gelmeye başlamıştı. Doğal olarak bu yazdıklarımızı okuyan bazı arkadaşlarımız ne olduğunu anlayamamışlardı. Halbuki yel yaptığımı Ebruyla  yanyana oturup Facebook üzerinden dans eden ćift hakkında sohbet etmekti!

İşte Ayvalık böyle bir yer. Arkadaşınızla rahat rahat eğlenmeye gider, doğum günü kutlamasına ve sokakta dans eden çifte denk gelir, sonra da arkadaşınızla kimsenin anlayamayacağı şekilde telefon üzerinden konuyu konuşursunuz. 

Ayvalık güzeldir, arkadaşınızla gidince daha da güzeldir. 

26 Kasım 2017, OZM.


Not:  Bu pasta o geceki pasta değil.  Galiba bir kaç sene önceki bir yılbaşı pastası. O geceyi hatirlattığı için yazıya ekledim. 

5 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.