Plan yapıp plansız yazmak üzerine

wonderfelle free stock 5

Ne derler bilirsiniz: İnsan plan yaparken, kader de kendi planını yaparmış. Gerçi ben başından kaderin üstünlüğünü kabul edenlerdenim çünkü planı kader yapar. Yapıyor da!

Geçtiğimiz Aralık ayının neredeyse ortasında 2018 yazı planımı yapmıştım ve üzerimden de büyük bir ağırlık kalkmıştı. Ayvalık ve Cunda’ya gidecek, belirlediğim konuları yazıp, fotoğraf ve videolar çekecektim. Niyetlendiğim, hedeflediğim, amaçladığım ve planladığım bunlardı. Olmadı! Konular değişti, hedeflediğimden daha az paylaşımım oldu ama olsun varsın, yeter ki gönüller bir olsun değil mi? Her işte bir hayır vardır. Planım değişince ben de planlanan plansızlık üzerine bir yazı yazmayı planladım ve bakın şu an yazıyorum hatta yazdım bile! En azından planladığım bu paylaşımım gerçekleşti diyebiliriz.

Plansızlıklar da bana güzel süprizler yaptı doğrusu. Sağlığımı gözden geçirdim, hem sinemada hem de televizyonda çok güzel filmler izledim – ki bunlardan birisi de Ayvalığın da geçtiği filmdi – , Ayvalık ve Cunda’yı daha çok özledim, neredeyse hiç çıkmak istemediğim mutfağıma tekrar girdim ve neredeyse en iyi terapilerden birisi olan yemek terapisine devam ettim! Hayatımın beni durdurmasındaki güzellikleri yaşadım, yaşadıkça açıldım, açıldıkça yaşadım…

Yağmurlu bir İstanbul gününden tüm hayatlara sevgiler,

17.Ocak.2018 / OZM

4 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.