3 gün 3 gece

IMG_5576
Cunda 

Günlerden sonra, geçen Pazartesi birden Ayvalık ve Cunda’ya gidebileceğimi hissettim. Annem zaten oradaydı ve İstanbul’a dönüşü de yakında. Onunla dönecektim. Tabii bu arada, giderken bana bir de sürpiz yapıldı. Kız kardeşim,  yeğenimi de Ayvalığa götürmemi istedi. Nasıl sevindim anlatamam. Bileti değiştirdim. Teyze yeğen yola çıktık. EfeMert’in yani yeğenimin anne ve babası olmadan yaptığı ilk uzun yolculuğu oldu bu yolculuk. Efe, daha önceleri de anne ve babası olmadan kısa yolculuklar yapmıştı; iki yaşındayken anneannesinin evinden benim evime gelmesi ona göre yolculuktu ve  bu yolculuklarında yanında annesiyle  babasını istemezdi. En büyük macerası, aynı semtte yaptığı bu yolcuklardı. Şimdi ise en büyük macerası yine annesi ve babası olmadan İstanbul’dan Ayvalığa gitmek oldu. Yol boyunca çok eğlendik.

Gecenin 1.30 civarında, teyzemler de kapıda Efe’yi görünce hem çok şaşırdılar hem de çok sevindiler. Rüzgarlı, soğuk ama güneşli Ayvalık’ta çok güzel üç gün geçirdik. Yüzümüzü sık sık güneşe verdik, deniz havasını içimize çektik,  sinemaya,  Cunda’daki Rahmi Koç Müzesi’ne ( @rahmi_m_koc_muzesi ) gittik ve başka yerlere de dahagittik.  Efe, Ayvalık’ta bir gün daha kalmak istedi ama olmadı. Kısmet bir başka sefere dedik ve eve geldik.

Kendi adıma yeni güzellikler de keşfettim, tıpkı bir süredir Cunda’da merak ettiğim Dantela (@dantelacunda )  gibi. Dantela, merak ettiğime değen bir yer, hatta daha da ötesi.

Keşfettiğim bu güzelliklerle birlikte paylaşacak yeni güzelliklerim oldu. Şimdilik bana müsaade, güzellikleri elimden geldiğince anlatacağım yeni yazılar yazmaya gidiyorum.

30.01.2018, OZM

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.