İyi insanlar…

İyi insanlar Instagram ve WordPress

 

Hayatı anlamlı kılan unsurlar ya da olaylar nedir? Peki bu unsurlar ya da olaylar nereye bağlanır sonunda? Hayatın anlamı nereye varır? 

Yaşam isimli kitabımızda kaç tane hayat yaşarsak yaşayalım, kaç tane mutlu ya da üzüntülü olay başımıza gelirse gelsin önemli değil. Bana göre önemli olan bizler bu hayatları yaşarken, büyürken, yaş alırken, öğrenciyken,evlenirken, çalışırken, evdeyken, sağlıklıyken, hastayken hayatımızda iyi insanların olması. O iyi insanlar sayesinde mutluluğumuza mutluluk katılır ya da dertlerimiz, üzüntülerimiz azalır. Onlar iyi insanlardır, güleryüzlüdürler. Karşısındakini dinlerler çünkü hayatı dinlerler. Yeri geldiğinde başlarına gelene sabrederler. Kendi dertleri varken bile önce sizi dinlerler.

Ortayolu bulurlar, doğruyu anlatırlar. Onlar gülümseler, gözleri de güler, neşelidirler, kalpleri açıktır, kendileriyle barışıktırlar, hayatı kolaylaştırırlar, jest yaparlar, hediye vermesini severler…

Yaşam isimli kitabımızda kaç tane hayat yaşarsak yaşalım, kaç halden hale geçersek geçelim hayatımızda hep iyi insanlar olsun, vefalı insanlar olsun.

En içten teşekkürlerimi sunarım.

23 Ekim 2018, OZM

 

2 comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.